اخبار ,اخبار اجتماعی ,وزير ارشاد

 

اخبار اجتماعی -  (طنز) صدایش مفسده نبود، معرکه بود

وزير ارشاد روز گذشته به مجلس رفت تا به سوالات حميد رسايي،‌ نماينده تهران پاسخ بدهد. در جريان اين پرسش و پاسخ بحث دامنه داري درباره مفسده برانگيز بودن يا نبودن تك خواني و جمع خواني خانم ها درگرفت.

رسايي معتقد بود هرگونه خوانندگي خانم ها مفسده برانگير است اما وزير به لالايي تيتراژ پاياني سريال مختار كه بارها از تلويزيون پخش شده استناد مي كرد.

حالا ما كه دل در گرو  مهر هر دو طرف ماجرا و به طور كلي همه مسئولان نظام داريم، اين وسط حيران مانده ايم كه كدامشان درست مي گويند؟ از يك طرف نگاه نافذ و چاله روي لپ رسايي در سنگر او پايبندمان كرده و از طرف ديگر غبغب آرميده روي آخرين دكمه بسته شده پيراهن جنتي به سمت او فرايمان مي خواند.

در هر صورت وقتي پاي مصالح مملكتي به ميان مي آيد بايد فارغ از دلبستگي هاي اينچنيني به دنبال احقاق حق باشيم. در گام اول بايد تحقيق شود كه آيا لالايي پاياني سريال مختار كسي را از راه به در كرده يا نه.

 

مواردي گزارش شده كه به محض شروع اين تيتراژ خيلي از مردان متاهل و مجرد با عجله شال و كلاه كرده و از خانه بيرون مي زدند؛ اما هنوز ثابت نشده كه به دنبال مفسده مي رفتند يا فقط مي خواستند كمي قدم بزنند تا غذاي‌شان هضم شود. در گام بعدي اين سوال مطرح مي شود كه اگر تك خواني خانم ها مفسده است، پس چرا شبكه نسيم صداي مادراني كه به صورت ريتميك قربان صدقه بچه هاي‌شان مي‌روند را پخش مي كند؟

مادر از بچه هشت ماهه‌اش كه دستش را مي كند داخل سطل ماست و مي مالد به در و ديوار فيلم گرفته و فرستاده براي شبكه. صداي خود او هم از پشت دوربين مي آيد كه مي خواند:« كي تورو قشنگت كرده، مست و ملنگت كرده .... كي تو رو عزيزت كرده، اين جوري تميزت كرده؟» مادر ديگري آنقدر محو   فرزندش شده كه كلمات نامفهومي را به زبان مي آورد و عملا موسيقي منحط و منحرف غربي را در رسانه ملي ترويج مي‌كند. حال آنكه ما در اين مملكت، جوانان سبيل از بناگوش در رفته‌اي داريم كه نه تنها بچه ندارند، بلكه زن هم ندارند.  در نقطه مقابل، موارد ديگري را مي توان مثال زد كه تك خواني خانم ها هيچ مفسده‌اي ايجاد نكرده.

 مثلا مادر خود ما كه سه تا پسر و يك شوهر داشت هر وقت پاي ظرفشويي استكان و نعلبكي‌ها را مي شست زير لب آرام زمزمه مي كرد، و وقتي بشقاب ها را مي شست كمي صدايش را بالاتر مي‌برد. يك بار كه ته ديگ عدس پلو سوخته بود و مي‌خواست قابلمه اش را بشويد ناگهان به سمت ما برگشت، نگاهي به جمع انداخت، دستكش هايش را درآورد و رفت در مايه هاي دشتي.

 

مادر وسط آشپزخانه چه چه مي زد و ما همه ميخش شده بوديم. وقتي يك نفس 40 ثانيه ادامه داد، صداي كف و سوت ها بلند شد. پيش درآمد كه تمام شد مادر به پدر خيره ماند و خواند: « شانه‌هايت را براي گريه كردن دوست دارم، دوست دارم...» پدر بغض كرده بود و ما سه تا برادر هم به شدت احساساتي شده بوديم. الان سال ها از آن ماجرا مي گذرد و ما هيچوقت به دنبال فساد نرفتيم.     

حميد رسايي در جلسه ديروز فيلمي را در ميان نمايندگان پخش كرده بود كه زني را در حال تك خواني نشان مي داد. جنتي مدعي شد اين اتفاق مربوط به خارج از كشور است. لذا نمايندگان دوباره فيلم را مورد بازبيني قرار دادند. خواننده مي خواند: « تو از شهر غریب بی نشونی اومدی، تو با اسب سفید مهربونی اومدی.» ناگهان كوچك‌زاده گفت: «وااااااي.... چقدر پير شده.» و در حالي كه اشك در چشمانش جمع شده بود و به همه بد و بيراه مي گفت جلسه را ترك كرد.

 

-------------------------------------


(طنز) گوجه‌فرنگی‌ات را زمین بگذار، برادر!

صبح علی الطلوع: جک استراو که به‌عنوان یک روباه پیر سعی می کند به سلامتی خود اهمیت دهد و به همین خاطر همیشه صبح‌ها زود از خواب بیدار می شود وارد کشور شد. او در طول سفر برای کاهش استرس ناشی از دیدن روح‌ا... حسینیان در هندزفری اش آهنگی را گوش می داد که در آن خواننده به آواز به طرف مقابل توصیه می کرد: گوجه فرنگی ات را زمین بگذار ...

ساعت دوازده ظهر: مجلس به دلیل قانع نشدن از توضیحاتی که وزیر ارشاد در جواب سوال حمید رسایی داده بود به او کارت زرد داد. به جرات می توان گفت این میزان اخطار و کارت زردی که مجلس به دولت یازدهم نشان داده را داورها به مجتبی محرمی نشان نداده اند. البته به قول آقای روحانی نباید از مجلس برنجیم.

 

چون من نشستم یک ساعت فکر کردم که ببینم اصولا چه جواب قانع کننده ای می‌شود به سوالات رسایی داد. به جز چند جمله که نمی شود در روزنامه چاپ کرد به نتیجه ای نرسیدم. اصولا انسانی که تنها احمدی نژاد قانعش می کند طبیعی است که با این ادبیات و استدلال‌های چوبین‌پای دولت یازدهم قانع نشود.

 

البته رسایی هم بی تقصیر است طفلکی! آقای احمدی نژاد در زمینه اقناع چنان انتظارها را بالا برده که به این راحتی ها (در واقع به صورت لسانی) نمی شود کسی را قانع کرد. حتما لازم است آدم فیلمی صوتی سندی مدرکی چیزی همیشه در جیب داشته باشد تا مفاهیم به صورت ساده تر منتقل شوند!


***


ساعت یک ظهر: نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نطق علی مطهری، او را به پسر نوح  تشبیه کرد.

پ.ن: طنز ماجرا اینجاست که من الان هر چی بنویسم می شود توهین به مقدسات! بعد دادگاه ما را فرا می خواند و ما هم مثل یک عدد احمدی نژاد در دادگاه حاضر می شویم، قاضی می گوید برای تحمل مجازات دو راه داری ؛ یا این که خودت را پرت کنی توی اقیانوس اطلس پیش کوسه های گرسنه یا این که حمید رسایی را قانع کنی. بعد آنجاست که ما از قاضی می پرسیم ببخشید جناب قاضی؛ اقیانوس اطلس از کدوم طرف میرن؟


***


ساعت دو بعد از ظهر: نتیجه   تساهل مجلس در برخورد با وزرای دولت این می شود که هر از گاهی بوی فتنه از کابینه خارج می شود و بینی هر انسان حق‌جویی را می آزارد. وزیر علوم در مراسم تجلیل از برگزیدگان المپیاد علمی کشور بار دیگر با متصاعد ساختن بوی فتنه از خود گفت: «کشور چین با 5/1 میلیارد نفر جمعیت، حرکتی را آغاز کرده که با سه یا چهار برابر کردن پیشنهادهای کاری، نخبگان خود را از آمریکا به چین برمی گرداند اما ما فقط نظاره گر خروج نخبگان از کشور هستیم.»

توضیحات یکی از مسئولان :
 به هیچ وجه اینطور نیست که ما فقط نظاره گر باشیم. ما کارگروهی را برای حمایت از نخبگان تشکیل دادیم و وقتی می بینیم نخبه از کشور خارج می شود معمولا به صورت گروهی در این کارگروه اقدامات زیر را انجام می‌دهیم: 1) با او بای بای می کنیم. 2) او را به خدای بزرگ می سپاریم. 3) کف دستمان را بوس می‌کنیم و با فوت آن را به سمت نخبه می فرستیم. 4) پشت سرش با کاسه مرغوب آب می‌ریزیم. 4) وسایل ارتباط تصویری را در داخل کشور فیلتر می کنیم تا نخبه خیالش راحت باشد که خانواده اش به بهانه ارتباط تصویری با او به فساد کشیده نمی شود.

 با شنیدن این توضیحات آرزو کردیم ای کاش مجلس به فرجی دانا هم رای نمی داد و آنقدر استقامت می کرد تا این که روحانی، زاهدی را به عنوان وزیر علوم معرفی می کرد و دیگر شاهد این نوع اظهارات در کشور نبودیم! خدایا! تا کی تساهل و تسامح با دولت؟
اخبار اجتماعی - قانون

 تاريخ : | | نویسنده : zarinskin |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
اجاره ماشین های لوکس در تهران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.