گرانی آپارتمان در تهران و اجاره‌های سرسام آور، برخی مالکان ویلاها، زمینها و حتی مغازه ها و کارخانه‌ها را وادار کرده است که ملک خود را به فروش برسانند و یک آپارتمان در تهران خریداری کنند تا با اجاره آن، وضعیت اقتصادی بهتری داشته باشند.

به گزارش مهر، در گذشته های نه چندان دور مردم به دنبال این بودند تا با خرید ویلا و یا تکه ای زمین در منطقه ای خوش آب و هوا، تعطیلات خود را در آنجا بگذرانند؛ به همین جهت حتی به صورت شراکتی هم ویلایی را می خریدند و روزهایی را به استراحت در این مناطق می پرداختند اما مدتی است که ویلاهای زیبا و مناطق خوش آب وهوا جایگاه خود را برای بخشی از مردم از دست داده اند.

کم نیستند مالکانی که ویلاهایی خود را به فروش گذاشته اند تا آپارتمانی هر چند کوچک در تهران خریداری کنند. یکی از این مالکان معتقد است که اگر پولی که صرف خرید این ویلا در 10 سال پیش کرده است، در تهران آپارتمانی می خرید الان حداقل 3 برابر شده بود اما این ویلا افزایش قیمت چندانی نداشته و شلوغی جاده ها هم اجازه مسافرت را نمی دهد.

براین اساس، گرانی آپارتمان در تهران و اجاره های سرسام آور، برخی مالکان ویلاها، زمینها و حتی مغازه ها و کارخانه ها را وادار کرده است که ملک خود را به فروش برسانند و یک آپارتمان در تهران خریداری کنند تا با اجاره آن، وضعیت اقتصادی بهتری پیدا کنند.

در این شرایط، بازار معاوضه املاک بسیار پررونق است و گرچه همیشه هم مشتری مناسبی پیدا نمی شود اما به گفته یکی از مالکان کارخانه ای در حومه تهران، ارزش تلاش برای فروش کارخانه ای زیان ده را دارد.

شرایط معاوضه یک ملک در خارج از تهران با آپارتمانی در تهران بسیار راحت است و حتی مالکان حاضرند با شرایط مناسب و قیمتهای پایین ملک خود را به فروش برسانند تا شاید بخشی از سودی که در تهران نصیب مالکان آپارتمانها می شود، به دست آورند.

درواقع سیاستهای دولت برای خروج سرمایه از تهران نه تنها به واقعیت تبدیل نشد بلکه افزایش تورم و نوسان بازار کالاهای سرمایه ای شرایط را بدتر از گذشته هم کرده است.

شرایط معاوضه املاک در شهرستان با تهران

براین اساس، مالک 450 متر بنا در شهریار- باغستان خواستار معاوضه زمین خود با یک ملک در تهران است، همین طورمالک زمینی 520 متری با 180 متر سوله در شهرک صنعتی موزائیک سازان، ملک خود را با یک آپارتمان در تهران تعویض می کند.

ویلا تریبلکس نوساز در شهر دماوند با 450 متر زمین و 250 متر بنا هم با قیمت 320 میلیون تومان با آپارتمان مسکونی یا اداری درتهران به معاوضه گذاشته است. مالک ویلایی 300 متری هم در سی سنگان، ملک خود را با ملکی در تهران تعویض می کند، همچنین 3400 متر باغ در چابکسر با قیمت 50 میلیون تومان با آپارتمانی درتهران یا کرج معاوضه می شود.

این شرایط دردیگر شهرهای شمالی هم دیده می شود به طوریکه چند دستگاه ویلا نوساز در نوشهر و ویلایی با 350 متر زمین و20 متر بنا با آپارتمانی در تهران تعویض می شوند.

2 واحد 110 متری و یک زیر زمین در مارلیک کرج هم از سوی مالک با آپارتمانی در تهران به معاوضه گذاشته شده است از سویی زمین یک هزار متری در وردآورد با آپارتمانی در شمال غربی تهران معاوضه می شود. در فریدون کنار هم زمینی 355 متری با ملکی کلنگی و یا آپارتمانی در تهران تعویض می شود.


تاريخ : | | نویسنده : zarinskin |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.