سرپرست وزارت نفت با تاکید بر اینکه اگر مدیریت مصرف انرژی در ایران مدیریت نشود صادرات نفت و گاز متوقف خواهد شد، اعلام کرد: در حال حاضر انرژی با گشاده دستی در کشور مصرف می شود.

به گزارش مهر، محمد علی آبادی امروز شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه بهینه سازی مصرف سوخت با اشاره به ضرورت بازنگری در فرآیند تولید، انتقال و توزیع حاملهای انرژی به منظور کاهش اتلاف انرژی گفت: انرژی به عنوان یک فرصت و یک ذخیره برای آیندگان و یک سرمایه ملی برای امروز و فرداست که باید با اعمال مدیریت حداکثر استفاده از ذخایر هیدروکربوری انجام شود.

سرپرست وزارت نفت با اعلام اینکه باید بیشترین تلاش برای گسترش صادرات، افزایش بهره‌وری و ایجاد بستر تولید فرآورده‌های انرژی با ساخت و توسعه صنایع پتروشیمی در دستور کار قرار بگیرد، تصریح کرد: مصرف بی‌رویه انرژی نه با امکانات کشور سازگار است و نه مصالح ملی و منافع کشور ایجاب می‌کند که انرژی، این چنین گشاده‌دستانه مصرف شود.
 
این عضو کابینه دولت با تاکید بر اینکه اگر مصرف انرژی با این آهنگ فزاینده پیش رود، برای آیندگان انرژی فسیلی باقی نخواهد ماند، اظهار داشت: اگر مصرف داخلی مدیریت نشود، بازار داخلی به درستی تنظیم نشود و نظام عرضه، کنترل و مدیریت نشود، بحث صادرات نیز منتفی است.
 
به گفته این مقام مسئول در این صورت در آینده منابع انرژی کشور فقط پاسخگوی نیاز داخلی خواهد بود و کشور با چالش جدی مواجه خواهد شد.
 
وی در زمینه استفاده از انرژی خورشیدی با یادآوری اینکه انرژی خورشیدی یک انرژی تجدید پذیر انرژی است که به فناوری های پیشرفته و پرهزینه نیازی ندارد، افزود: هم اکنون فقدان مدیریت مصرف، پرت منابع انرژی و عدم توجه به مبحث 19 و روش‌هایی همچون دوجداره کردن شیشه ساختمان‌ها، انسداد منافذ، هرز رفت انرژی و عدم استانداردسازی سیستم گرمایشی و سرمایشی و نبود فرهنگ مصرف صحیح انرژی از مهمترین دلایل اسراف انرژی در کشور است.


تاريخ : | | نویسنده : zarinskin |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.