تمامی 122 نفری که در آتش سوزی برج 30 طبقه نگین رضا در غرب تهران در آتش محاصره شده بوند نجات یافتند.

به گزارش  مهر، به دنبال بروز آتش سوزی در برج 30 طبقه تجاری - مسکونی نگین رضا واقع در بلوار اشرفی اصفهانی، 122 نفر از شهروندان و ساکنان این مجتمع که در محاصره دود و آتش قرار گرفته بودند با تلاش آتش نشانان به سلامت نجات پیدا کردند.

آتش سوزی از یک رستوران سنتی در طبقه همکف و ضلع شمالی این برج شروع شد و دود ناشی از آن تمام طبقات را فراگرفت.

وقوع این حادثه ساعت 13 روز گذشته به سامانه 125 اطلاع رسانی شد و آتش نشانان ایستگاههای 55، 80، 34 و 10 به همراه خودرو حامل دستگاه تنفسی، بالابر،نردبان وتانکر آب بلافاصله به سوی محل اعلام شده حرکت کردند.

داود درویش زاده مدیر منطقه چهار عملیات که از همان لحظات اولیه در محل حادثه حضور یافته و برعملیات آتش نشانان نظارت داشت، گفت: آتش نشانان بی درنگ همه ساکنان این مجتمع را به بیرون از ساختمان انتقال دادند و پس از آن با استفاده از تجهیزات ایمنی و نجات از جمله دستگاه تنفسی وارد کانون آتش سوزی در طبقه همکف و رستوران سنتی که 350 مترمربع مساحت داشت، شدند.

وی افزود: متاسفانه چیدمان ابزارآلات چوبی وتزئینات بکار رفته در رستوران به نحوی بود که منجر به گسترش آتش سوزی درهمان لحظات اولیه و نیز سرایت آتش به طبقات بالاترشده بود.

درویش زاده گفت: دود گرفتگی در مجاورت رستوران که شهربازی کودکان بود و هم چنین ازدحام جمعیت در شهربازی وطبقات برج، عملیات نجات را دشوار کرده بود به همین خاطرآتش نشانان بلافاصله به چندین تیم عملیاتی تقسیم شده و وارد قسمت های مختلف و آسیب دیده این ساختمان بلند شدند.

وی ادامه داد: تیم اول ابتدا با تجهیزات کامل اقدام به شکستن درهای شیشه ای شهربازی کرده و در همان لحظات اولیه موفق شدند 17 کودک بهمراه 5 نفر از والدین را از میان دود و آتش نجات دهند و تیم دوم هم با تجهیزات کامل انفرادی وارد طبقات برج شده و بالغ بر 100 تن از ساکنانی را که از ترس و وحشت به طبقات بالا پناه برده بودند پایین آورده ونجات دادند.

درویش زاده در مورد نحوه عملیات تیم سوم آتش نشانان گفت: این گروه به طور هم زمان با دیگر تیمهای عملیاتی، با کشیدن چندین رشته لوله آبرسانی از فضای باز وخاکی پشت برج و با بریدن فنس های اطراف برج، وارد کانون آتش سوزی در ضلع شمالی رستوران سنتی شده وتوانستند آتش سوزی را در همان محل کاملا مهار و خاموش کنندالبته عملیات آنها با تخلیه دود از طبقات برج با استفاده از تجهیزات مخصوص هم چنان ادامه یافت.

مدیر منطقه 4 آتش نشانی با اشاره به اینکه دراین حادثه به رغم گستردگی آن به هیچ کس آسیب جدی نرسید، خاطر نشان کرد: تمامی نجات یافتگان به عوامل اورژانس حاضر در محل تحویل داده شدندتا معاینات اولیه انجام شود ضمن آنکه اغلب این افرادعمدتا دچار دود گرفتگی ویا ترس ووحشت شده بودند.

درویش زاده علت بروز این آتش سوزی را غیرعمدی خواند و افزود: کارشناسان آتش نشانی افتادن شی مشتعل برروی سقف ایرانیت رستوران ورسیدن شعله به مواد قابل اشتعال موجود وگسترده شدن سریع آتش دررستوران را علت اصلی این آتش سوزی اعلام کرده اند.

وی همچنین تصریح کرد: آتش نشانان در چند روز گذشته برای بازدید از راههای ورود و خروج و دسترسی این برج 30 طبقه در زمان حادثه وارد آن شدند که با ممانعت مسئولان این برج روبرو شدند و لازم است یادآوری شود که چند ماه پیش هم این رستوران دچار آتش سوزی شده بود که با اقدام به موقع آتش نشانان از سرایت آتش به سایر طبقات برج جلوگیری شده بود.


تاريخ : | | نویسنده : zarinskin |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
اجاره ماشین های لوکس در تهران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.